No BAILĒM uz BRĪVĪBU

Sētas, kuras mūs ierobežo, atrodas mūsu prātos un neļauj mūsu spārniem izplesties.

  Ārste un grāmatas “Baiļu dziedināšana: Ļauj bailēm tevi dziedināt” autore Lissa Rankina aicina iepazīt bailes. Lai arī daudzi cilvēki uzskata bailes par sāpīgām un nepatīkamām emocijām, un saprot, ka tās traucē viņu personīgās vai profesionālās dzīves izaugsmei, tikai retais apzinās, ka bailes izraisa slimības un pārtrauc izveseļošanās procesus. Grāmatā “Baiļu dziedināšana” autore attaino zinātniskus datus, kuri parāda, ka bailes un slimības ir saistītas un ka bailes var izraisīt sirds slimības, vēzi, autoimūnas slimības, hroniskus sāpju sindromus un pat saaukstēšanās slimības.

Viņa uzsver, ka bailes ne tikai mūs padara slimus, bet arī ierobežo mūsu spēju pilnībā realizēt savu dzīves uzdevumu. Varbūt vēl svarīgāk ir tas, ka tās liek mums iestrēgt mūsu kultūras pasaules skatījumā, kas iznīcinās mūsu planētu – un mūs kopā ar to – ja vien mēs NEPAMODĪSIMIES.

 Grāmatā autore raksta par “četriem baiļpilniem pieņēmumiem”, kurus mēs esam pieņēmuši, un kurus veicina mūsu baiļu-kultivējošā kultūra un liek mums izdarīt izvēli, balstoties uz nepietiekamības mentalitāti, un šīs izvēles ne tikai traucē mūsu centienus būt laimīgiem, veselīgiem un plaukstošiem; šīs izvēles kaitē mums visiem.

Lissa Rankina aicina mūs nomainīt šos “četrus baiļpilnos pieņēmumus”:

1. Nenoteiktība ir nedroša.
2. Es nedrīkstu pazaudēt to, kas man ir dārgs.
3. Visums ir naidīgs.
4. Es esmu viens pats.

 pret četrām “drosmi kultivējošām pārliecībām”:

1. Nenoteiktība ir durvis uz iespēju.
2. Zaudējumi ir dabiski un var izraisīt izaugsmi.
3. Visums ir mērķtiecīgs.
4. Mēs visi esam viens veselums.

 “Kad mēs esam gatavi skatīties uz dzīvi kā skolotāju, pat nenoteiktības vidū sākas ceļojums.”

 Šis ceļojums – liek mums pāriet no bailēm no nenoteiktības uz uzticēšanos dzīvei, saskaroties ar nezināmo un nesaprotamo … Apkopojot daudzu cilvēku intervijas par to, ko viņi ir mācījušies savos garīgajos ceļojumos, Lissa Rankina piedāvā 5 soļus ceļā no BAILĒM uz BRĪVĪBU un uzskata, ka šis ceļojums būtībā ir par attiecībām ar nenoteiktību … un šajā ceļojumā viņa izdala 5 posmus, kuras ir kā kartes, kas var palīdzēt mums izvērtēt, kur mēs atrodamies savā ceļojumā ar nenoteiktību…

 1.posms: neapzinātas bailes no nenoteiktības.

 Es palieku savā komforta zonā un izvairos no nezināmā par katru cenu. Tas ko es nezinu, ir bīstams, bet es neapzinos to, cik patiesībā neērti es jūtos attiecībā uz nenoteiktību. Es nekad neatļaujos pietuvoties pietiekami tuvu nezināmajam, lai to patiešām izjustu. Es nekad nerīkojos bez pārliecības izjūtas par rezultātu. Es tērēju daudz enerģijas, lai izvairītos no riska.

 1.posma moto: Labāk droši nekā nožēlot.

 Kā būt 1. posmā?: sākt izprast, kā mana nosliece uz drošību ierobežo manu brīvību. Uzdot sev jautājumu: “Vai tas strādā manā labā? Vai paliekot savā komforta zonā, es patiešām aizsargāju sevi?”

 2. posms: apzinātas bailes no nenoteiktības

To, ko es nezinu, es izjūtu kā bīstamu, bet es apzinos savas bailes, kuras es jūtu. Neskaidrības pilnas situācijas izraisa manī trauksmes sajūtu, satraukumu un bailes. Tas liek man izvairīties no neskaidrām situācijām un mēģināt kontrolēt manu pasauli. Bet, lai gan es dodu priekšroku noteiktībai, es saprotu, ka turēšanās pie noteiktības man neļauj virzīties uz priekšu. Es pretojos nezināmajam, bet arī saprotu: ir grūti pieredzēt piedzīvojumus, vienmēr vēloties būt pārliecinātai par nākotni.

2. posma motto: “Vienīgā noteiktā lieta dzīvē ir nenoteiktība.”

Kā būt 2. Posmā?: esi laipns pret sevi, kad pamani kā vēlme pēc noteiktības ierobežo tavas iespējas. Nekritizē sevi par pretošanos nenoteiktībai. Esi pietiekami drosmīgs, lai pats sev to atzītu. No sevis izpratnes vietas atveras iepēja pāriet uz 3.posmu.

3. posms: nenoteiktības atlikšana malā.

Es nezinu, vai nezināmais ir bīstams vai nē. Es neesmu pilnīgi mierā ar to, ko es nezinu, bet arī nepretojos tam. Nezināmais mani vairs nebiedē, bet es pats to nemeklēju. Es sāku izjust brīvību, kas nāk no nenoteiktības pieņemšanas, tāpēc es esmu gatavs būt piesardzīgi zinātkārs un ļaut manām bailēm no nezināmā mācīt mani.

3. posma motto: “Mani interesē nezināmais, bet man ir savi iebildumi pret to.”

Kā būt 3.posmā?: Nepieņemt neko kā pašsaprotamu. Būt atvērtam. Zinātkāram. Izvairīties no vēlmes radīt nepatiesu pārliecību, lai atvieglotu jebkādas neērtības, kuras joprojām izjūti pret nezināmo. Ja šajā posmā tu meklē pārāk lielu pārliecību, tad iespējams, tu ļauj bailēm radīt kaut ko, kas pilnībā neatbilst tam, ko ir iespējams realizēt. Dzīvo blakus nenoteiktībai un dari to, ko vari, lai radītu komfortu un atrastu mieru.

4. posms: vilinošā nenoteiktība.

Ne tikai es nebaidos no nenoteiktības, bet es to patiešām piesaistu. Es saprotu, ka ir daudz vairāk ko zināt, un vienīgais veids, kā to uzzināt, ir nolaisties nezināmajā un to izpētīt. Man, nezināmais nav biedējošs, tas ir nedaudz vilinošs. Es esmu vairāk savienojies ar atklāšanas procesu. Atklāšana ir seksīgāka nekā drošība, un es esmu pakļauts neuzmanības riskam, jo nenoteiktība mani vilina. Es esmu gatavs izklaidēt nezināmo, ieiet tajā un ieraudzīt to, kas tur ir, un ne vienmēr izmantot izpratni. Es esmu gatavs kļūt par piedzīvojumu meklētāju, bet man jāatceras neielekt pretējā nenoteiktības spektra galā.

4.posma motto: “Otra puse bailēm no nenoteiktības ir satraukums no iespējām.”

Kā būt 4.posmā?: šī posma atslēga ir izpratne. Kad nezināmais kļūst pārliecinošs, tas var radīt vilinošu vēlmi lekt neredzot, bet tas var radīt nepatikšanas. Kāds, kurš nepieredz bailes nezināmā priekšā, ir pakļauts riskam kļūt neapdomīgam. Veselīga uzvedība 4.posmā ļauj tuvināties neskaidrībai ar lēmumu pieņemšanu, ko veicina nevis bailes, bet gan dvēseles integritāte un intuīcijas spēks.

5.posms:  atdošanās.
Es nezinu, bet tomēr uzticos. Es nebaidos no nezināmā, un mani tas arī nevilina. Es praktizēju izpratni. Es sajūtu, ka pastāv kāds organizējošs princips, ko es nekad pilnībā nesapratīšu, bet manī ir ticība, ka virzība šajā virzienā ir droša. Labas lietas var notikt, kad es balstos nezināmajā. Arī sliktas lietas var notikt. Bet neatkarīgi no tā, kas notiek, es ticu, ka es dzīvoju mērķtiecīgā Visumā un ka visiem rezultātiem ir nozīme. Es esmu vienkārši atvērts brīnīties, un es vērtēju brīvību vairāk, nekā es novērtēju noteiktību.

5.posma motto: “Vienīgais veids, kā piedzīvot dzīvības bagātību, ir atdoties nezināmajam.”

Kā būt 5.posmā?: baudīt! 5.posms mēdz būt ļoti mierīgs, bet parasti jūs tur nenolaižaties un nepaliekat tur. Palikšana 5.posmā ir pastāvīga tās prakse. Atkal nonākot bailēs nezināmā priekšā, atgādināt sev uzticēties, ka pastāv neuzkrītoši spēki, kas tevi vada tādā veidā, ko var saprast tikai atskatoties uz notikušo.

Tas viss ir process!

Ceļojums caur šiem posmiem nav lineārs un mēs varam pārlekt no viena posma uz otru un atpakaļ, īpaši traumu vai zaudējumu gadījumos. Un bieži vien dažādās dzīves jomās, mēs atradīsimies dažādos posmos. Kā piemēram, varbūt profesionālajā jomā es atrodos 4.posmā, bet mīlestības jomā – 2.posmā. Svarīgi ir nevērtēt un netiesāt sevi… nav “pareiza” vai “nepareiza” posma … uzticēties savam procesam un iegūt dziļāku sapratni ka, lai kur jūs atrastos, jūs esat īstajā vietā.

Autore: Lissa Rankin
………………………………………………………….

Lai dzīvotu savu dzīvi ir nepieciešama drosme … drosme nesastingt un neiestrēgt situācijā, emocijā … drosme nevis cīnīties, bet savienoties ar to, kas tev ir svarīgs … uzdrošināties spert nākamos soļus un uzticēties dzīves neparedzamībai… pieņemt grūtus lēmumus, kas izmaina dzīvi… tieši tur parādās katra cilvēka eksistenciālā drosme… starp paralizējošām bailēm un lēcienu tukšumā… nezināmajā … pilnu ar jaunām iespējām …

Biodanza ir personības izaugsmes metode, kas savieno mūs ar savām emocijām, jūtām, izjūtām … ar to, kas mums ir svarīgs… savu dzīves procesu … un atver durvis mūsu katra lēcienam nezināmajā….

Nāc un pievienojies …. katru trešdienu plkst.19:30 

image
image
image

BIODEJA

Biodeja ir par šī mirkļa intensitātes sajušanu. Ja mēs esam šeit un tagad, tad dzīve kļūst fantastiska un katrs mirklis ir burvības pilns. /Rolando Toro, biodejas pamatlicējs/