APSKĀVIENS, VESELĪBA un LABIZJŪTA

“Apskaušanās ir visskaistākais saskarsmes veids, kas ļauj otrai personai bez šaubām zināt, ka viņš ir nozīmīgs.”

Apskaušanās ir iedarbīgs veids kā izteikt mīlestību, bailes, apbrīnu, skumjas, prieku un laimi, un tas ir veids, kā dziļi savienoties ar citu cilvēku un parādīt līdzjūtību, rūpes un mierinājumu.

Virdžīnija Satīra (Virginia Satir), bieži citētā ģimenes terapeite, uzsver, ka izdzīvošanai mums ir nepieciešami 4 apskāvieni dienā, dzīvošanai – 8 apskāvieni dienā un 12 apskāvieni dienā izaugsmei.

Apskāvieni ir ļoti svarīgi mūsu veselībai un labizjūtai, un pat zinātnieki to ir apstiprinājuši, tāpēc zemāk ir apkopoti iemesli, kāpēc mums vajadzētu dot un saņemt pēc iespējas vairāk apskāvienu dienā:

– Apskāvieni stiprina imūnsistēmu, jo maigais spiediens uz krūšu kaulu un emocionālais lādiņš aktivizē saules pinuma čakru, kas savukārt stimulē aizkrūts dziedzeri un tādējādi regulē un līdzsvaro balto asinsķermenīšu veidošanos organismā.

– Apskāvieni palīdz, ja kāds skumst, jo tie var sniegt patiesu mierinājumu, nomierināt sāpes un nomierināt dvēseli, dodot spēku turpināt un aiziet no emocionālām ciešanām.

– Apskāvieni pazemina stresu, samazinot kortizola līmeni. Apskāvieni nomierina un uzlabo garastāvokli, kā arī nodrošina siltumu un tuvību.

– Apskāvieni atslābina muskuļus un samazina ķermeņa sasprindzinājumu, samazina un nomierina sāpes, pastiprinot asinsriti mīkstajos audos.

– Apskāvieni pazemina slimību risku, jo tie samazina stresu un novērš tā negatīvo ietekmi. 2014. gada pētījumā, kurā piedalījās 404 pieaugušie dalībnieki, tika atklāts, ka apskāvieni un sociālā mijiedarbība mazina stresu un novērš slimības, veicinot imūnsistēmas darbību.

– Apskāvieni mazina bailes un satraukumu, un 2013. gada pētījums, ko publicēja Psiholoģisko zinātņu asociācija, parādīja, ka pieskāriens mazina bailes cilvēkiem ar zemu pašnovērtējumu.

– Apskaušanās uzlabo garastāvokli, paaugstina oksitocīna, “mīlestības hormona” vai “saiknes hormona” līmeni, kā arī rada laimi un eiforiju.

– Apskāvieni līdzsvaro nervu sistēmu, un cilvēkam, kas saņem un sniedz apskāvienus, galvaniskā ādas reakcija parāda izmaiņas ādas vadītspējā. Ādas mitrums un elektrība norāda uz līdzsvarotāku nervu sistēmas stāvokli (ar galvanisko ādas reakciju nosaka stresa līmeni).

Tāpēc sāciet baudīt apskāvienus vairāk nekā iepriekš, jo apskaušanās ir vissiltākais un vienkāršākais veids, kā sajust laimi, baudīt veselību, sazināties ar cilvēkiem un izteikt patiesās emocijas.

Tulkots no www.healthywoodhouse.com

——————————————
“Spēja justies droši ar citiem cilvēkiem, iespējams, ir vienīgais vissvarīgākais garīgās veselības aspekts; drošas cilvēciskas attiecības ir būtiskas jēgpilnai un apmierinātai dzīvei.”/Bessel van der Kolk, psihiatrs un vairāk kā 40 gadu traumu un pēctraumatisko pieredžu pētnieks/

Attiecības mūsu starpā ir tās, kas palīdz attīstīties un Apskāviens ir viens no Biodanza metodes būtiskiem elementiem. Biodanza ir vieta, kur būt kopā ar citiem cilvēkiem – sajust atbalstu un pieņemšanu – sajust, ka mēs esam viena veseluma daļas. Biodanzā attiecības starp cilvēkiem veidojas atgriezeniskajā saitē – caur atspoguļošanu, kas nozīmē būt jūtīgam pret to, kas notiek apkārt. Pamanīt otra cilvēka signālus, kas parāda kontakta pieļaujamās robežas. Atpazīšana notiek tikai caur mijiedarbību. 

Biodanza metodes pamatlicējs Rolando Toro sapnis bija savienot cilvēkus patiesās, sirdssiltās attiecībās, savienot cilvēkus ar dzīvi. “Biodanza piedāvā cilvēkiem to, ko viņi visvairāk grib un kas viņiem ir nepieciešams: mīlēt un būt mīlētiem, radīt, uztvert dabas svētumu, izbaudīt prieku dzīvē, pieredzēt dzīvi kā brīnišķīgu brīnumu.”/Rolando Toro/

 

image
image
image

BIODEJA

Biodeja ir par šī mirkļa intensitātes sajušanu. Ja mēs esam šeit un tagad, tad dzīve kļūst fantastiska un katrs mirklis ir burvības pilns. /Rolando Toro, biodejas pamatlicējs/